Англия победи България с 4:0

Ето, че и първата ни среща от квалификациите за европейското първенство през 2012 година завърши. Естествено, англичаните ни победиха, при това с голям резултат – 4:0, макар и да не показаха чак толкова добър футбол, колкото би трябвало да се очаква от тях. Бих казал, че виновниците за успеха им са двама техни играчи – вратарят Харт и нападателят им – Дефо. Първият днес показа, че заслужава да бъде не само вратар на повикване, а вторият – отбеляза три от четирите гола в нашата врата.

Като цяло мачът започна много зле за нашите и още в третата минута Дефо успя да се разпише след грешка на един от защитниците ни, който не успя да избие топката от краката му. След това последваха минути, в които нито един от двата отбора не застрашаваше сериозно противниковата врата. Естествено, англичаните атакуваха повече и Михайлов трябваше на няколко пъти да спасява положението, но до края на полувремето така и не се стигна до нов гол.

Тъкмо когато започнахме да поизравняваме играта през второто полувреме, дойде и вторият гол на домакините – нашите направиха една добра атака, завършила с удар на Ангелов по посока на английската врата, но Харт успя да избие топката, от което последва и контраатака за домакините, при която Джърмейн Дефо успя да се разпише във вратата ни за втори път. Малко след това имахме възможност да намалим резултата, но стражът на трите лъва успя да спаси удара на нашия футболист.

В края на полувремето, в 83-тата минута, резервата Адам Джонсън направи резултата класически – 3:0. Три минути по-късно Дефо реализира своя трети гол за вечерта и оформи крайния резултат – Англия – България 4:0.

Бих казал, че на моменти отборът ни се държа добре на терена, но тези моменти бяха прекалено малко. През по-голямата част от двубоя нашите седяха предимно в своята половина и се опитваха да си подават помежду си, но на моменти дори и това не ставаше – много често се случваше Стоянов изобщо да не знае къде е топката, а Миланов пък просто да я праща нескопосано напред. Атаките ни бяха мудни и, както се изрази английският коментатор, прекалено предсказуеми. Единственият, който може би заслужава лека похвала от футболистите, излезли срещу Англия, е Николай Михайлов. Той спаси всичко, което можеше да спаси, като изобщо не трябва да се хвърля изцяло върху него вината за головете. Уви, една птичка пролет не прави. Стилиян Петров и Мартин Петров на моменти също показваха класата си, но през по-голямата част, особено крилото на отбора, изобщо не се забелязваха на терена. Безкрайното много грешки в защита, както и липсата на каквато и да е идея в нападение доведоха до злощастния за нашия отбор край.

Ако ти е харесало, разпространи публикацията сред всичките си приятели и ми помогни да стана известен 🙂